NIEUWLEUSEN – Op zondag 31 mei 2026 wordt in de Ontmoetingskerk in Nieuwleusen aandacht gevraagd voor de miljoenen christenen die wereldwijd te maken hebben met onderdrukking en geweld. Tijdens de ‘Zondag voor de Vervolgde Kerk’ staat de lokale geloofsgemeenschap stil bij de penibele situatie van geloofsgenoten in het buitenland.
De cijfers achter de wereldwijde christenvervolging zijn indringend. Volgens recente gegevens hebben maar liefst 388 miljoen christenen te maken met zware tot extreme vervolging. In diverse landen worden kerken door de overheid gesloten, worden gelovigen tijdens hun diensten gearresteerd en worden kerkleiders structureel bedreigd door extremistische groeperingen.
Een symbolische datum
De Zondag voor de Vervolgde Kerk valt traditiegetrouw op de eerste zondag na Pinksteren. Dit is een bewust gekozen, symbolisch moment; de vervolging van de eerste christenen begon immers al kort na de uitstorting van de Heilige Geest. Op deze dag leven christenen in Nederland mee met hun ‘broers en zussen’ die lijden vanwege hun geloofsovertuiging.
Gastspreker van Open Doors
In Nieuwleusen krijgt de ochtenddienst een bijzonder karakter door de komst van dominee Piet Vroegindeweij. Hij is werkzaam bij Open Doors, een organisatie die zich wereldwijd inzet voor ondersteuning van vervolgde christenen. Hij zal tijdens de dienst voorgaan en de aanwezigen meenemen in het actuele thema van dit jaar:
“Houd moed, om het goede te doen in kwade dagen.”
Praktische informatie
De kerkdienst is toegankelijk voor iedereen die zich betrokken voelt bij dit onderwerp of meer wil weten over de situatie van de vervolgde kerk wereldwijd. De details van de bijeenkomst zijn als volgt:
- Locatie: Ontmoetingskerk, Burg. Backxlaan 269, Nieuwleusen
- Datum: Zondag 31 mei 2026
- Aanvang: 10:00 uur
Geïnteresseerden en gemeenteleden worden van harte uitgenodigd om deze dienst bij te wonen.


