NIEUWLEUSEN – De tweede editie van de Vintage en Techniekbeurs in Kulturhus De Spil in Nieuwleusen heeft afgelopen zaterdag een groot publiek getrokken. Al vroeg in de ochtend vormden zich lange rijen bij de kassa’s, en de beursvloer bleef de hele dag door drukbezocht.
Bezoekers konden hun hart ophalen aan een breed scala aan vintage en technische artikelen. Van nostalgische radio’s en grammofoons tot elektrische apparaten, grammofoonplaten, muziekautomaten, klokken en stoommachines. Ook wetenschappelijke en militaire apparatuur, fotografie, optiek, oud technisch speelgoed en technische literatuur waren ruim vertegenwoordigd. Dit jaar was er tevens een aanbod van vintage kleding uit de jaren ’50.
Een van de hoogtepunten van de beurs was de demonstratie van Tim de Wolf, eigenaar van het bureau voor Audio Archeologie, die liet zien hoe platen werden gesneden met een snijgrammofoon uit de jaren ’40. Daarnaast verzorgden de Stichting Beeld en Geluid en de dj’s van Devriendenvanderadio.eu live radioprogramma’s op Radio Monique Internationaal. Beeld en Geluid had onder meer de eerste radiostudio van Hilversum 1 opgesteld en diverse andere interessante (mobiele) radiosystemen meegenomen. De vrijwilligers van de Nederlandse Vereniging voor de Historie van de Radio waren de hele dag in de weer met het repareren van kapotte buizenradio’s en buizenversterkers.
De organisatie van de beurs kijkt met grote tevredenheid terug op het evenement en bedankt via hun website alle standhouders, partners, bezoekers, vrijwilligers en medewerkers van Kulturhus De Spil. De derde editie van de Vintage en Techniekbeurs is reeds gepland en zal plaatsvinden op zondag 28 februari 2026.


