NIEUWLEUSEN – De Kledingbank Nieuwleusen stelt na de zomervakantie, vanaf 27 augustus, haar deuren open voor iedereen. De winkel aan de Grote Markt biedt dan kleding aan tegen zeer lage prijzen, terwijl het ook een uitgiftepunt blijft voor mensen die onder de armoedegrens leven.
Deze verbreding van de doelgroep komt voort uit de wens om ook personen te ondersteunen die net boven de armoedegrens vallen en financieel moeilijk rondkomen, maar niet in beeld zijn bij hulpverlenende instanties. De succesvolle sponsorverkopen op zaterdagen voor een breder publiek hebben de Kledingbank aangemoedigd deze stap te zetten.
Duurzaamheid en Toegankelijkheid
Een belangrijke motivatie voor de openstelling is ook het principe van duurzaamheid. De Kledingbank ontvangt de laatste jaren zoveel ingezamelde kleding dat een deel onbenut blijft. Door de kleding breder aan te bieden, krijgt een groter aantal kledingstukken een tweede leven, wat bijdraagt aan hergebruik en het verminderen van verspilling.
De Kledingbank Nieuwleusen, in 2013 opgericht, bedient niet alleen inwoners van Nieuwleusen, maar ook mensen uit de omgeving van Dalfsen en Staphorst. Na verschillende locaties is de Kledingbank nu gevestigd aan de Grote Markt, rechts naast Berdien Bloemen, waar ook kledinginzameling plaatsvindt via een container voor de deur.
Openingstijden en Prijzen
Vanaf 27 augustus is de winkel geopend op woensdag- en vrijdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur. Daarnaast blijft er één keer per maand een sponsorverkoop op zaterdag plaatsvinden. Bezoekers kunnen bij de Kledingbank terecht voor kleding, schoenen, bad- en bedtextiel voor een prijs van €1,- per stuk. De opbrengst wordt gebruikt voor de huur en andere bedrijfskosten van de Kledingbank. De organisatie zal de komende maanden evalueren hoe de verruimde openstelling in de praktijk verloopt en indien nodig aanpassingen doorvoeren.



