NIEUWLEUSEN WEATHER

    NIEUWLEUSEN – Liefhebbers van handwerken kunnen zaterdagmiddag 11 oktober hun hart ophalen in De Spil in Nieuwleusen. Van 13.00 tot 17.00 uur vindt daar een unieke, eenmalige pop-up tentoonstelling plaats die het handwerkerfgoed van het dorp in de schijnwerpers zet.

    De tentoonstelling biedt een fascinerende blik op de handwerkgeschiedenis van Nieuwleusen. Voor dit evenement heeft Museum Palthehof diep in de collectie gegraven om de meest historische en intrigerende stukken te selecteren. Tegelijkertijd zijn er bij diverse dorpsgenoten hedendaagse creaties ingezameld. Want ook in het Nieuwleusen van nu wordt er nog volop gebreid, gehaakt, genaaid en geborduurd. De combinatie van een borduurwerk uit 1931 en een gevlochten knuffelbal uit 2025 – beide te zien – illustreert de brug tussen verleden en heden.

    Naast het bekijken van de historische en moderne stukken, is de middag ook een gelegenheid voor actieve deelname. Bezoekers worden uitgenodigd om hun eigen brei-, haak- of naaiwerk mee te nemen en samen met andere liefhebbers aan de slag te gaan onder het genot van een kop koffie of thee. Ook beginners kunnen er terecht voor advies of hulp bij de eerste stappen.

    De entree tot de pop-up tentoonstelling en de handwerkbijeenkomst is gratis. De organisatie benadrukt dat iedereen, van ervaren handwerk(st)er tot nieuwsgierige beginner, welkom is in De Spil.

    Share.
    Nieuwleusen City

    GRATIS
    BEKIJK