DALFSEN – Terwijl de brandweer in de gehele regio IJsselland een drukkere nacht beleefde dan vorig jaar, bleef de situatie in de gemeente Dalfsen beheersbaar. De brandweerlieden in onze gemeente moesten tijdens de jaarwisseling in totaal vijf keer uitrukken.
In de hele regio IJsselland kwam de brandweer tussen woensdag 00.00 uur en donderdagochtend 08.00 uur 97 keer in actie. Dat is een stijging ten opzichte van de vorige jaarwisseling, toen er 83 incidenten werden gemeld. Waar steden als Zwolle (34 meldingen) en Deventer (23 meldingen) de handen vol hadden aan middelbranden en incidenten, bleef de overlast in Dalfsen beperkt.
Voornamelijk buitenbranden
De vijf incidenten in Dalfsen passen in het regionale beeld van de jaarwisseling: het ging voornamelijk om kleine buitenbranden, zoals brandende afvalcontainers of brandjes in rommel op straat. Dankzij de snelle inzet van de lokale spuitgasten bleven de situaties in alle gevallen onder controle.
In de omliggende gemeenten was het beeld wisselend. Zo hoefde de brandweer in Staphorst helemaal niet uit te rukken, terwijl in Ommen twee incidenten werden genoteerd.
Veiligheid en samenwerking
Ondanks de drukte in de regio kijkt de Veiligheidsregio IJsselland terug op een beheersbare nacht. Een belangrijk lichtpunt is dat er geen meldingen zijn binnengekomen van agressie of geweld tegen brandweerpersoneel.
Arjan Mengerink, commandant van de brandweer IJsselland, is tevreden over de inzet: “De professionele inzet van onze brandweermensen en veiligheidspartners benadrukt opnieuw hoe belangrijk vakmanschap en samenwerking zijn voor de veiligheid in onze regio.”
Inzet brandweer per gemeente
- Dalfsen: 5
- Deventer: 23
- Hardenberg: 7
- Kampen: 10
- Steenwijkerland: 11
- Zwolle: 34



