LELYSTAD – In de uitwedstrijd tegen Exakwa 4 heeft d’Ommerdieck zaterdag geen punten weten te pakken. Ondanks vlagen van herstel en een aantal fraaie treffers, bleek de ploeg uit Lelystad met 14-5 te sterk. Door dit resultaat klimt Exakwa naar de tweede plaats in de poule, terwijl d’Ommerdieck op de vijfde positie blijft steken.
De wedstrijd begon stroef voor de formatie uit Nieuwleusen. Exakwa nam direct het initiatief en opende de score met een 2-0 voorsprong. Hoewel d’Ommerdieck in dezelfde minuut nog tegenstribbelde door de 2-1 te scoren, lukte het de ploeg niet om het tempo te dicteren. Na tien minuten spelen keek de uitploeg tegen een 3-1 achterstand aan.
Gemiste kansen breken d’Ommerdieck op
In de fase die volgde, golfde het spel weliswaar op en neer, maar liet d’Ommerdieck cruciale kansen liggen. Het lage tempo en het missen van zowel strafworpen als vrije ballen speelden de ploeg parten. Exakwa profiteerde dankbaar van deze onzorgvuldigheden en bouwde de voorsprong langzaam uit.
Vlak voor het rustsignaal leek d’Ommerdieck nog even terug te komen tot 5-3, maar een benutte strafworp van de thuisploeg zette de ruststand op 6-3.
Moeizame tweede helft
Na de hervatting werd het spelbeeld er voor d’Ommerdieck niet beter op. Veel miscommunicatie in het veld zorgde ervoor dat Exakwa de touwtjes stevig in handen nam. De ploeg uit Lelystad toonde zich uiterst zuiver in de afronding en liep in rap tempo uit naar 11-3.
Een sportief hoogtepunt aan de zijde van d’Ommerdieck was een schitterend achterover geschoten doelpunt van Jasper Ekkelenkamp, die de stand op 12-5 bracht. Het mocht echter niet meer baten voor de einduitslag, die uiteindelijk op 14-5 werd bepaald.
Doelpuntenmakers: Gerja Eykenaar, Agnes Compagner, Celeste Ogink, Martin Alteveer en Jasper Ekkelenkamp.
Volgende wedstrijd: De return tegen DOS Kampen
D’Ommerdieck krijgt komende week de kans op revanche in eigen huis. Op zaterdag 7 februari staat de returnwedstrijd tegen Dos Kampen 5 op het programma. Het duel wordt gespeeld in Sporthal de Spil en begint om 16.45 uur.



