ENSCHEDE – S.V. Nieuwleusen heeft zaterdagmiddag een punt overgehouden aan het uitduel met Sparta Enschede: 2-2. Het werd een wedstrijd met weinig attractief voetbal maar met veel strijd, waarin S.V. Nieuwleusen tweemaal terugkwam van een achterstand.
De start van het duel was op zijn zachtst gezegd opmerkelijk. Door het vergeten van de shirts door S.V. Nieuwleusen moest de aftrap met 20 minuten worden uitgesteld, waarna er uiteindelijk om 15.05 uur werd begonnen. Sparta schoot vervolgens uit de startblokken en kwam al vroeg op voorsprong via een knappe aanval over rechts die koppend werd afgerond door Mats Holtkamp:1-0.
Lang kon de thuisploeg daar niet van genieten, want S.V. Nieuwleusen reageerde snel. Na goed voorbereidend werk van Thomas Koobs trok Nemo Hekkert naar binnen en krulde de bal zeer fraai langs de doelman: 1-1. Toch bleef Sparta in het eerste deel van de eerste helft de bovenliggende partij en zette het S.V. Nieuwleusen flink onder druk.
S.V. Nieuwleusen leek halverwege de eerste helft zelfs op voorsprong te komen. Eerst leek Tieme Brinksma alleen op het vijandelijke doel af te stevenen maar werd hij, al dan niet terecht, afgevlagd wegens buitenspel. Niet veel later ging ook een rake kopbal van Reinier Meijerink niet door om dezelfde reden. Aan de andere kant viel de goal helaas wél: na een moment van onoplettendheid in de zestien maakte Beau Snuvers de 2-1.
Vlak voor rust kantelde de wedstrijd alsnog. Tieme Brinksma werd weer gelanceerd en ging met een verdediger in zijn rug op het doel af. Ondanks enkele duwtjes in de rug bleef hij op de been en probeerde de bal alsnog langs de doelman te tikken. Deze had echter een goede reflex in huis en voorkwam zo de gelijkmaker. Kort daarop kreeg doelman Ten Velde de rode kaart voorgeschoteld door arbiter Ten Horn. Tieme Brinksma brak door en tikte buiten de ‘zestien’ de bal langs de doelman, die vervolgens hands maakte en daardoor kon inrukken. Uit de daaropvolgende vrije trap nam Kris Tinholt de ingevallen doelman Blaak onder vuur. Deze kon zijn eerste balcontact niet klemmen, waarna Reinier Meijerink alert reageerde en via de rebound de verdiende 2-2 binnenschoot.
De meegereisde supporters uit Nieuwleusen gingen er de in de tweede helft goed voor zitten. Met een man meer zou de S.V. Nieuwleusen toch haar eerste uitoverwinning van het seizoen moeten kunnen binnenslepen. Helaas bleek dit eenvoudiger gezegd dan gedaan. Hoewel S.V. Nieuwleusen meer balbezit had en echt op zoek was naar een opening in de defensie van Sparta, creëerde het te weinig echte kansen om aanspraak te mogen maken op de overwinning. Mogelijkheden van Reinier Meijerink en Bas Evenboer waren er nog wel maar men wist niet meer tot scoren te komen.
In de slotfase werd het qua aantal weer een gelijke strijd op Sportpark Schreurserve. Nemo Hekkert kreeg zijn tweede gele kaart, waardoor beide ploegen met tien man verder moesten. Sparta zette nog aan voor de winst, maar S.V. Nieuwleusen hield door enkele puike reddingen van doelman Tim Hoogenkamp stand.
Beide ploegen hadden gehoopt op meer deze middag maar moesten genoegen nemen met een punt. Volgende week staat voor S.V. Nieuwleusen de belangrijke uitwedstrijd tegen MVV ’29 op het programma. In Harbrinkhoek wordt om 18:00 uur afgetrapt. Wat zou het fijn zijn om daar wél de eerste uitoverwinning van het seizoen te kunnen vieren.
Scorerverloop
- 3e min.: 1-0 Mats Holtkamp
- 6e min.: 1-1 Nemo Hekkert
- 31e min. 2-1 Beau Snuvers
- 45e min. 2-1 Reinier Meijerink
Opstelling S.V. Nieuwleusen
- Doel: Tim Hoogenkamp
- Verdediging: Niels Koets(77e min. Sander Lefers), Kris Tinholt, Leon de Raad, Sander Lefers, Roy in ’t Veld
- Middenveld: Nemo Hekkert, Rinse Visscher(77e min. Gerrel Jan Visscher) Thomas Koobs, Reinier Meijerink
- Aanval: Tieme Brinksma, Bas Evenboer



